„To, co powiesz może zmienić świat” (Marshall Rosenberg, twórca Porozumienia bez Przemocy), naprawdę! 

Słowa, które wypowiadamy mają wpływ nie tylko na nasze osobiste relacje, ale również na relacje, które panują w naszym społeczeństwie. Dzięki słowom możemy budować porozumienie, tak potrzebne nam dzisiaj! 

Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza wyzwoliła w wielu osobach chęć zmiany w sposobie, w jaki się do siebie odnosimy, w jaki prowadzimy debatę społeczną, w jaki się różnimy i jak wspieramy. Zmiana wymaga naszego wysiłku, innego sposobu działania niż dotychczas, bo ten doprowadził nas do spirali nienawiści i przemocy. Pragniemy świata dialogu, świata, w którym widzimy w drugiej osobie człowieka, z jego uczuciami i potrzebami, marzeniami i troskami, nadzieją i strachem. 

Wybieramy drogę Porozumienia bez Przemocy i chcemy pokazać Wam, w jaki sposób, małymi prostymi krokami możemy zbudować relacje, w której każdy jest wygrany, widziany i wzięty pod uwagę. Będziemy zapraszać Cię do małych wyzwań po to, by język nawykowy powoli transformował się w język pokoju. Pokoju w naszych sercach, pokoju w naszym społeczeństwie… 

Z żyrafimi pozdrowieniami!
Joanna Berendt, Paulina Orbitowska-Fernandez, Maja Wyborska