MATERIAŁY DLA EDUKACJI

Program wprowadzania mediacji NVC w szkołach: Uczeń mediatorem 

Program to niekomercyjna akcja składająca się z przygotowanych materiałów wspierających uczenia młodzieży mediacji by mogli w przyszłości mediować konflikty rówieśnicze.
Kompletnego ebooka "Uczeń mediatorem" zawierającego zarówno opis podejścia NVC jak i modelu mediacji NVC oraz scenariusze nauki tego podejścia młodzieży - możecie pobrać tutaj: Uczen Mediatorem - Mediacje szkolne - pełne materiały.

W ramach wspierania procesu wdrażania mediacji NVC w szkołach organizujemy co jakiś czas bezpłatny cykl warsztatów o tematyce mediacji NVC a także inne akcje wspierające nauczycieli. Jeśli chcesz być z nimi ba bieżąco zapraszamy na nasz profil na FB: www.facebook.com/WidzeCzlowieka/

W czasach pandemii:

W ramach niekomercyjnej akcji #Widzę człowieka, w czasach pandemii, które są trudne dla wszystkich, zarówno pod kątem emocjonalnym, logistycznym, rodzinnym i zawodowym chcemy wspierać osoby związane z edukacją.

Chcemy tworzyć dokumenty (pisane i nagrywane)  mające na celu wspierać nauczycieli i dyrektorów,  a także wspierać konkretne szkoły w rozwiązywaniu konfliktów, wypracowywaniu rozwiązań uwzględniających wszystkich (uczniów, nauczycieli, dyrektorów), budowaniu kultury dialogu.

O co warto zadbać w czasach zarazy - pomysły dla nauczycieli

Scenariusz lekcji wychowawczej - empatia online


Lista potrzeb